Курс «Студійний портрет»

Курс, завдяки якому ви навчитеся керувати студійним світлом при зйомці портрета, створюючи для кожного випадку найкращу схему освітлення. А ще на заняттях ви дізнаєтеся, як подбрать оптику і техніку для студійної зйомки, як спілкуватися з моделлю. Щоб люди на ваших фотографіях були живими, природними і красивими!

Індивідуальне заняття Дніпро

Курс «Студійний портрет»

По узгодженню

Описание

Час 1 заняття - 120 хв

800

Програма курсу:

ЗАНЯТТЯ 1

Студійні зйомка, навіщо вона потрібна. Студія: параметри студії. Як залежить набір сюжетів-можливостей від розмірів, оформлення та оснащення студії. Фони в студії, побутові умови в студії. Своя студія і студія в оренду. Навіщо робити свою студію і коли є сенс студію орендувати. Психологія в студійній зйомці. Підготовка до зйомки, початок зйомки, стимулювання моделі, принципи спілкування, відбір фотографій. Мінімальна і максимальна час студійної зйомки. Платні та умовно-безкоштовні зйомки, TFP, дозвіл моделі, юридичні нюанси платних і безкоштовних зйомок.

ЗАНЯТТЯ 2

Освітлення в студії: спалахи і постійне світло, порівняльні переваги і недоліки, моделююче світло. Спалахи: генераторні системи і моноблочні освітлювачі. Параметри спалахів, порівняння генераторів і моноблоків. Конструкція моноблочних спалахів, пульт управління спалахом, різні варіанти управління / індикації. Студійне "залізо". Стійки, журавлі, підвісна система, тощо. Фотоапарати та оптика для зйомки в студії. Узгодження роботи затвора і спалаху, вибір витримки при зйомці зі спалахами. Види синхронізації спалахів з затвором фотоапарата, переваги і вади кожного методу.

ЗАНЯТТЯ 3

Налаштування кольору при зйомці в студії - лампи розжарювання, спалах, «користувальницький» баланс білого. Визначення експозиції при зйомці в студії, флашметр, настройка дисплея цифрового апарату, освітлення в студії. "Світлопис" в студії, м'який і жорсткий світ, напрямок світла. Модифікатори світла, їх кріплення, вага, можливости застосування. Концентруючі світло насадки - рефлектори, "тарілка". Насадки локального світла, стільникові насадки, принцип роботи. Насадки м'якого світла - софтбокс, октобокс, стрип-бокс, їх властивості та відмінності. Парасолі. Вплив типу покриття на світло від парасольки. Застосування парасольок і софтбокса, переваги і недоліки обох варіантів.

ЗАНЯТТЯ 4

Види світла в студії (малююче, заповнююче, моделююче, фонове, контрове). Визначення, призначення та характеристики кожного виду світла. Порядок побудови будь-якої схеми світла. Освітлення моделі одним джерелом, головні принципи. Найпростіші схеми освітлення моделі. Освітлення одним джерелом при портреті на повний зріст - висота джерела, рівномірність освітлення. Відстань, розмір і розташування джерела світла. Освітлення фону і об'єкта зйомки. Залежність відносного розташування джерела світла, об'єкта і фону. Підсвічування фону, рівномірне і локальне підсвічування. Підсвічування із застосуванням кольорових фільтрів. Можливості підсвічування при різних типах портрета. Робота з фонами нейтрального тону. Зміна освітленості фону в залежності від розташування фону, моделі і джерела світла. Тіні на фоні - боротьба і використання тіней.Створення широкого м'якого освітлення для групових і дитячих зйомок. Сумісність жорсткого і м'якого світла на об'єкті з фонами різного тону. Моделююче і контрове світло, їх доречність і необхідність. Особливості експонометрії для "задніх" джерел світла. Використання "кольорової" підсвічування фону.

ЗАНЯТТЯ 5

Робота з білим фоном. Три стадії балансу освітлення фону і об'єкта зйомки. Освітлення в стилі "Високий ключ" ( "high key"). Експонометрія при роботі з білим фоном. Робота з чорним фоном, жорсткий світ. Освітлення в "Низькому ключі" ( "low key"). Експонометрія при роботі з чорним фоном і жорстким світлом. Зйомка чорного на чорному, локальне підсвічування фону, кольорові фільтри при локальному підсвічуванні. Особливості ростового портрета на чорному фоні. Рішення проблем відриву об'єкта від фону при повноростовому портреті на чорному фоні.

ЗАНЯТТЯ 6-11

Самостійні зйомки кожного з учасників групи під керівництвом викладача. 

ЗАНЯТТЯ 12

Підведення підсумків самостійних зйомок студентів курсу, обговорення робіт, "розбір польотів" і виправлення помилок. Видача дипломів.

Курс постійно вдосконалюється, тому в програмі занять обов'язково будуть невеликі зміни.

Коментарі (0)